RemanTe Group
Nahrávání

B2B řešení

Co je to B2B?

Business to Business je obchod mezi firmami. Z pohledu vývoje naší společnosti a vznikajících nových obchodních trendů (globalizace, e-business) se jedná o jeden z nejperspektivnějších směrů, kterým se moderní podnikatelé mohou vydat. Jinými slovy se jedná o jednoduchou formu obchodní komunikace mezi odběratelem a dodavatelem. Můžeme také říci, že B2B je prodlouženou rukou ERP (podnikový systém, informační systém organizace, účetnictví, sklady, CRM …) a je to vše, co potřebujete pro komunikaci s vašimi zákazníky.

Pro koho je určené B2B řešení od RemanTe?

Naše B2B řešení nejvíce zhodnotí firmy, které jsou z oboru Automotive a zabývají se repasí. Tomuto oboru se věnujeme od roku 2008 a v našem B2B rozhraní jsou zúročené veškeré naše zkušenosti. Pokud tedy hledáte řešení, které je snadno aplikovatelné a funkční, jste na správném místě. Systém je však plně využitelný i pro firmy, které v oboru repase nepracují.

Rozdíl mezi B2B a B2C?

B2B je oproti B2C (Business to Consumers) rychlejší ve vyhledávání (seznamové zobrazení, inteligentní filtrace produktů), jednodušší pro organizaci zakázek a také určitým způsobem uzavřeným rozhraním. V B2C jsou zpravidla veškeré podmínky (ceny, stavy skladů, rychlosti dodání, referenční čísla atd) zobrazeny všem návštěvníkům webového rozhraní (není vyžadováno přihlášení). Podmínky a možnost vstupu do B2B určuje samotná firma na základě svých potřeb. Design a veškerý obchod je koncipován tak, aby klient ihned nakoupil.

Přehledný výpis produktů v systému se stavy skladů, referenčními čísly apod.

Unikátnost našeho B2B?

Nejzákladnějším prvkem každé B2B platformy je online databáze, kde může klient zjišťovat v reálném čase dostupnost zboží či služeb a zároveň se seznámit s klíčovými informacemi jako jsou cena, kondice zboží, záruka, vzhled produktu, rychlost a cena dodání. Naše B2B je unikátní tím, že součástí pořízení jsou již potřebná data pro obchod (shlédněte zavedené sortimenty) a moduly týkající se obchodu s autodíly.
B2B e-commerce řešení se dá přirovnat k běžným elektronickým obchodům, s tím rozdílem, že není veřejně dostupný každému uživateli. Slouží tedy jako ochrana vámi určeného know-how před konkurencí. Další významnou výhodou je, že každá firma může mít odlišné podmínky (zobrazení skladů, cenová politika, měna, délka záruky, doba a cena dodání, credit limit, splatnost).
Systém B2B je rovněž datová základna firmy, z které se dá čerpat pro další rozhraní jako je B2C, různé online katalogy, inzerci. B2B nabízí celou řadu možností jako jsou hromadné importy objednávaných kusů, párování produktových/referenčních čísel, propojování skladů s obchodními partnery a další záležitosti, které rozvíjí obchod.

Kam B2B směřuje?

Tento systém je vhodný především pro firmy, které se zabývají zakázkovou výrobou a dnes a denně řeší různorodé poptávky. B2B lze propojit s vnitropodnikovým systémem (ERP) nebo i jinými softwary či moduly pomocí API, EDI nebo XML a mít tak pod kontrolou veškeré procesy. Tak stejně zákazník firmy, která disponuje B2B řešením, může sledovat stav svých zakázek.
Po implementaci našeho B2B online systému dochází k významné úspoře času jak vlastních spolupracovníků, tak času zákazníků. Díky automatizaci se zvyšuje se kvalita poskytovaných služeb.

Proč si pořídit B2B?

Snížení nákladů. Hlavně snížení administrativní zátěže, odpadá nutnost odpovídat na poptávky, zaniká skutečnost potvrzovat objednávky. Pokud firma dostane objednávku elektronickou cestou, tak se v případě dobrého B2B řešení provede téměř vše automaticky. Zároveň každý spolupracovník může mít přístup k interním informacím, aniž by musel zasahovat do interního systému (ERP). Např. obchodníci v terénu mohou organizovat zakázky online.

Všechny produkty lze rychle a jednoduše objednat

Vysoký stupeň automatizace procesů. Automaticky se zapíše daná objednávka do seznamu objednávek, odepíše se zboží ze skladu, v případě, že zboží není na skladě, systém vyhodnotí nutnost jeho objednání, do účetního systému se přenesou veškeré náležitosti pro vystavení daňového dokladu/faktury jako jsou cena zboží, položky, počet objednaných kusů, cena dopravy, splatnost, fakturační a dodací údaje. Ve skladu pouze připraví zboží, přibalí potřebné doklady a předají celou zásilku dopravci.

Řízení zásob. B2B online systém nabízí možnosti správného řízení zásob, což snižuje kapitálové nároky.
Inteligentní práce s databázemi. V B2B budete mít veškeré produktové informace a obchodní kontakty na jednom místě. Produktové informace můžete importovat svým zákazníkům do jejich e-shopů a docílit tak oboustranně vyšších obratů. Kvalitní B2B systém je základ pro úspěšný marketing (emailová propagace, tvorba katalogů).
Prestiž a rychlost. Posílání emailů a telefonování se stává minulostí. Dnešní svět si vyžaduje rychlá a elegantní řešení. Pokud ještě nevyužíváte B2B systém, neváhejte a udělejte krok vpřed. S naším B2B vše máte na jednom místě, dostupné 24/7.

Proč si pořídit B2B od RemanTe?

Na základě mnohaletých zkušeností v Automotive víme, co klienti potřebují a jak má B2B systém fungovat. Odpadá vám starost s mnohaletým vývojem.
Ušetřete náklady na pořízení a údržbu. Systém jsme si vyvinuli a stále vyvíjíme pro vlastní potřeby, cena pro vás je zlomek celkové ceny projektu.
Naše B2B má velmi líbivý design, je snadno ovladatelné a použitelné na všech typech zařízení (PC, tablet, mobilní telefony).

Úvodní stránka CDB s přehledem všech důležitých informací

Součástí našeho systému jsou chytré nástroje pro organizaci zakázek (nákupy, prodeje, specifika pro práci se starými díly).
Neomezený počet lokalizací, možnost přidávat vlastní sortimenty (rozšiřovat stávající databázi o nové reference a cross kódy).
Kupte si hotové řešení, které můžete aplikovat mnohem rychleji, zatímco ostatní budou teprve vyvíjet.
Můžeme pomoci se zajištěním provozu webu (datové úložiště, zálohování), vytvořením úvodní webové stránky, nemáte-li zavedenou unikátní číselné řadu, můžeme ji společně vytvořit.
Systém vyvíjíme in house, je možná celá řada specifických úprav a rozšíření. Můžete si zvolit vlastní název vašeho B2B systému (náš jsme nazvali CDB - Central DataBase). Po spuštění vaší nové B2B platformy vám můžeme pomoci:

  • se zalistováním vašich produktů do různých online katalogů (např. TecDoc),
  • s vytvořením online prodejních kanálů jako jsou například Ebay nebo Amazon,
  • zabezpečit jazykové mutace pro expanzi do zahraničí,
  • zavést moduly CRM (Customer Relationship Management), BI (Business intelligence)
    pomoci se spuštěním e-shopu typu B2C (Business-to-Consumers) určeného především pro koncové zákazníky a autoservisy, které se s B2B řešením výborně doplňuje - viz B2C řešení.

„Oceňujeme minulost, vytváříme budoucnost"

RemanTe tým

Vaše zpráva byla odeslána. Děkujeme

Při odesílání zprávy došlo k chybě. Opakujte prosím akci později.